Daudz laimes dzimšanas dienā, Big X!

Panākumiem bagātais modelis svin 20 gadu jubileju.

Špelle, 2020. gada 20. maijs. Pirms divdesmit gadiem, 2000. gada 20. maijā, Krone ražotni Špellē atstāja pats pirmais Krone smalcinātājs Big X. Pašgājējs pirmajos testa braucienos startēja kā ātrgaitas versija ar 40 km/h un ar sabiedrību tika iepazīstināts kā 540 ZS spēkrats. Ar jauno Big X tika papildināts Krone mašīnu klāsts, kas kopš 2000. gada aptver visu lopbarības novākšanas ķēdi.

Big X, kas ir pieejams ar EasyFlow pacēlāju un EasyCollect kukurūzas hederu, tika izstrādāts pēc darbuzņēmēju un lauksaimniecības tehnikas apvienību iniciatīvas. Mašīna attiecīgi tika ieviesta tirgū pirms 20 gadiem, un tā bija aprīkota ar vairākām funkcijām, kuras kopš tā brīža ir pārņēmuši Krone konkurenti, piemēram, 40 km/h transportēšanas ātrums un pilnībā hidrauliska bezpakāpju visu četru riteņu piedziņa. Mašīna izceļas arī ar citām tehniskām īpašībām, piemēram, 397 kW/540 ZS dzinēju, sešiem priekšpresēšanas ruļļiem, kā arī 830 mm plato smalcināšanas trumuli ar 750 mm diametru un 32 V-veidā izkārtotiem nažiem. Mašīna tika izstrādāta maksimāla ražīguma nodrošināšanai, turklāt Big X pamatā ir modulāra koncepcija, kas nodrošina ātru piekļuvi visiem galvenajiem elementiem.

Patiesībā Big X bija aprīkots ar 605 ZS dzinēju jau no paša sākuma, taču Krone nevēlējās atklāt, ka smalcinātājs ir aprīkots ar tik jaudīgu dzinēju, jo 2000. gadā klienti, iespējams, būtu uzskatījuši, ka dzinējs ar jaudu virs 600 ZS pavisam noteikti ir par lielu šāda veida mašīnai.

Līdz šim Krone ir pārdevis ap 5300 BiG X mašīnu un tagad to piedāvā astoņās dažādās versijās divās sērijās – sākot no vismazākā Big X 480 (490 ZS), līdz pat izcilajam Big X 1180 (1156 ZS). Pēdējo 20 gadu laikā smalcināšanas tehnikas speciālists ir izstrādājis daudzas inovatīvas un unikālas Big X funkcijas, kas būtiski ir sekmējušas šī smalcinātāja noietu. Dažas no šādām īpašām funkcijām ir AutoScan, AutoStop, biogāzes trumulis, ConstantPower, EasyLoad, paceļamā kabīne, OptiMaxx kukurūzas placinātājs ar 305 mm diametru, VariStream, VariQuick, VariLOC un XtraPower, ko prezentēja vienīgi iepriekšējā Agritechnica gadatirgū 2019. gadā.

  • Slider
  • Slider
  • Slider

1 / 3

Vecāki raksti