AMAZONE tiešās ieskalošanas sistēma DirectInject apbalvota ar Agritechnica sudraba medaļu!

DLG Inovāciju komisija (Vācijas Lauksaimniecības biedrība) ir paziņojusi “Award Agritechnica 2022” uzvarētājus. Saskaņā ar ekspertu žūrijas vērtējumiem AMAZONE jaunā tiešā ieskalošanas sistēma DirectInject tika apbalvota ar sudraba medaļu. DirectInject nodrošina ātru, ērtu un precīzu augu aizsardzības līdzekļu dozēšanu mašīnas lietošanas laikā.

Augu aizsardzības līdzekļu jomā lauksaimniekiem un tehnikai vienmēr ir jāatbilst aizvien stingrākām prasībām. Būtisks faktors šajā jomā ir augu aizsardzības līdzekļa izvēles ērtība uz lauka. Sējas laikā specifiskus produktus un aktīvās vielas bieži vien pēc vajadzības ir nepieciešams izmantot tikai daļēji vai arī atsevišķās platībās. Turklāt, izvēloties augu aizsardzības līdzekli, lauksaimniekiem ir jāievēro konkrētas prasības aizsargājamajām struktūrām un ūdeņiem. Taču šīs prasības attiecībā uz augu aizsardzības daudzpusību būtībā rada šķēršļus lielāku un jaudīgāku miglotāju izstrādei un to ekonomiskam pielietojumam.

Sistēmas uzbūve

Ar šo jauno DirectInject sistēmu AMAZONE pirmo reizi piedāvā sistēmu, kas nodrošina augu aizsardzības līdzekļu tiešo ieskalošanu, tādējādi atrisinot iepriekš raksturoto problēmu. Mašīnas izmantošanas laikā pēc vajadzības iespējams ieskalot augu aizsardzības līdzekļus vai apturēt to izsmidzināšanu. Salīdzinājumā ar tradicionālajām sistēmām DirectInject izceļas ar ātro ieskalošanas procesa reakcijas laiku un to, ka tas ir pilnībā integrēts miglotāja smidzināšanas un vadības sistēmā.

Izmantojot DirectInject, iespējams apstrādāt atsevišķus kultūraugus, kā arī samazināt augu aizsardzības līdzekļa patēriņu un lauka pārbraucienu skaitu. Tā rezultātā iespējams ietaupīt laiku un izmaksas, kā arī saudzēt apkārtējo vidi.

DirectInject sistēmu veido viena 50 l papildu tvertne ar atbilstošo dozēšanas sistēmu, kas ir iebūvēta UX 01 Super nodalījumā mašīnas labajā pusē, kā rezultātā tiek nodrošināta ērta tvertnes pieejamība un droša piepildīšana. Tā kā komponenti ir iebūvēti īpašā nodalījumā, papildus tiek nodrošināta to optimāla aizsardzība.

DirectInject sistēmas vislielākā priekšrocība ir tā, ka tajā iespējams izmantot pat neatšķaidītus augu aizsardzības līdzekļus. Ar mehānisko maisīšanas ierīci viendabīga konsistence tiek nodrošināta pat tad, ja tiek izmantoti augu aizsardzības līdzekļi, kuriem ir tendence noslāņoties.

Pielietošana uz lauka

Ja miglotāja vadītājs kādā lauka daļā konstatē nezāles, no kurām nepieciešams atbrīvoties, pietiek vien piespiest kabīnē esošo pogu, lai aktivizētu DirectInject dozēšanas funkciju. Miglošanas līdzekļa tvertnē esošajam miglošanas šķidrumam tiek pievadīts papildu produkts no DirectInject tvertnes. Ātro reakcijas laiku, kas salīdzinājumā ar tradicionālajām sistēmām ir ticis optimizēts, nodrošina divu pievadu sistēma. Otrais uz strēles esošais pievads nodrošina iepriekš sajaukta miglošanas šķidruma padevi no miglošanas līdzekļa tvertnes un augu aizsardzības līdzekļa padevi tieši no DirectInject tvertnes. Aktivizējot tiešās ieskalošanas funkciju, maisījums tiek novadīts uz vairākām ieskalošanas vietām un sprauslu korpusiem uz strēles un izsmidzināts ar sprauslu palīdzību. Šī ātrā padeves sistēma nodrošina ātru reakcijas laiku uz lauka. Augstspiediena cirkulācijas sistēma DUS pro nodrošina miglošanas šķidruma cirkulāciju ar nemainīgu iestatīto spiedienu arī tad, ja sprauslas ir aizvērtas. Aktivizējot tiešās ieskalošanas funkciju, šī cirkulācija tiek pārtraukta tā, lai miglošanas šķidrums no miglošanas līdzekļa tvertnes nesajauktos ar produktu no DirectInject tvertnes.

Produkta atlikumi un tīrīšana

 Tā kā DirectInject sistēmā iespējams izmantot pat neatšķaidītus augu aizsardzības līdzekļus, pēc darba pabeigšanas neizmantoto materiālu iespējams ievietot atpakaļ produkta oriģinālajā iepakojumā. Tas nozīmē, ka pirms darba uzsākšanas nav nepieciešams aprēķināt nepieciešamā augu aizsardzības līdzekļa daudzumu. Tāpat pēc darba pabeigšanas nav jālauza galva par to, ko iesākt ar sajauktā produkta atlikumiem.

Pēc darba pabeigšanas visas sistēmas automātisku tīrīšanas funkciju iespējams aktivizēt ar tālvadības palīdzību no traktora kabīnes. Šim nolūkam visi komponenti ir iekļauti miglotāja Comfort komplektācijā, kas ļauj strādāt droši un ietaupīt laiku.

Lauksaimnieki, kuri izmanto DirectInject sistēmu, apgalvo, ka augu aizsardzības jomā viņi tagad varot atbilstošāk apstrādāt atsevišķus laukus un zonas. Ja agrāk nebija iespējama tūlītēja diferencēta miglošanas sistēmas pielietošana, tad tagad visu iespējams paveikt vienā piegājienā. Rezultāts – optimāla sēja, ietaupīts laiks un mazāks augu aizsardzības līdzekļa patēriņš.

Tiešo ieskalošanas sistēmu DirectInject iespējams izmantot UX 01 sērijas vienas ass miglotājiem, kas standarta variantā ir aprīkoti ar ISOBUS termināli un sprauslu kontroles sistēmu AmaSwitch vai AmaSelect ar augstspiediena cirkulācijas sistēmu DUS pro.

Pārskats par priekšrocībām:

 • ērtāka un ātrāka augu aizsardzības līdzekļu izmantošana pēc vajadzības;
 • iespējams ietaupīt:

                         – darba laiku un izmaksas;

                         – mašīnas ekspluatācijas izmaksas;

                         – augu aizsardzības līdzekli;

 • optimāla sēja;
 • apkārtējās vides aizsardzība. • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider

1 / 7